LOGITEX, s.r.o. je výhradný dovozca pozorovacích ďalekohľadov, hvezdárskych teleskopov, mikroskopov a lúp značky Bresser, Explore Scientific, Meade Instruments a Coronado pre Slovensko.

195Slnečný teleskop Coronado PST

Významný americký astromagazín Sky & Telescope ohodnotil slnečný teleskop Coronado PST Double-Stack vysokou známkou Hot Product 2011! Ide o najobľúbenejší ďalekohľad na pozorovanie Slnka s kvalitou obrazu prevyšujúcou oveľa drahšie prístroje iných značiek.

 


                        Sky and Telescope Magazine Hot product 2011 logo                           Slnečný teleskop Coronado PST Double Stack S & T Hot product 2011


           Slnečné teleskopy Coronado PST, Coronado Solarmax - teleskopy na pozorovanie Slnka

Svetoznáma americká firma Coronado sa špecializuje na výrobu veľmi kvalitných slnečných filtrov a ďalekohľadov na pozorovanie Slnka. Ešte pred pár rokmi bolo takmer nemožné, že Hydrogen-alfa teleskop, akým je aj PST, by bol dostupný pre amatérov a príležitostných pozorovateľov za prijateľnú cenu. Avšak dnes už bežne dostupné PST prináša svojim majiteľom obraz všetkých aktívnych javov v slnečnej chromosfére (prominencie, protuberancie, škvrny). PST reprezentuje najlepší kompromis medzi cenou a výkonom a ponúka úžasný pohľad na živé, aktívne a meniace sa Slnko. Preto niet divu, že sa stalo najpopulárnejším ďalekohľadom na pozorovanie Slnka na svete. Naviac model Coronado PST Double-Stack, vybavený doplnkovým filtrom, už druhýkrát získal ocenenie prestížneho časopisu Sky & Telescope Hot Product 2011 (prvýkrát toto ocenenie získal ešte v roku 2004, kedy bol uvedený na trh). Dôvodom vysokého ocenenia bola hlavne kvalita obrazu, ktorú dosahujú len prístroje so signifikantne vyššou cenou.  Viac informácii o produkte nájdete na tomto odkaze. 

                                 Pozorovanie Slnka - protuberancie, slnečné škvrny, granulácia

 

© 2014 LOGITEX, s.r.o. Všetky práva vyhradené. | Ochrana osobných údajov | Právne informácie | Stránky generované publikačným systémom ac.web .