LOGITEX, s.r.o. je výhradný dovozca pozorovacích ďalekohľadov, hvezdárskych teleskopov, mikroskopov a lúp značky Bresser, Explore Scientific, Meade Instruments a Coronado pre Slovensko.

4940130 - Foto adaptér Bresser variabilný

Vytlačiť Poslať e-mailom
Foto adaptér Bresser variabilný
Variabilný fotoadaptér sa používa na pripojenie fotoaparátu s odnímateľným objektívom k teleskopu za účelom astrofotografovania. Je použiteľný so všetkými ďalekohľadmi, ktoré majú výstup pre 1,25" (31,7 mm) okulár. Jeden koniec sa zasunie do okulárového výťahu a na druhý sa priskrutkuje T-2 medzikrúžok so závitom alebo bajonetom pre príslušný SLR fotoaparát. Dĺžka tubusu fotoadaptéru je nastaviteľná a pri projekčnom fotografovaní cez okulár tak eliminuje potrebu výmeny okulárov pre dosiahnutie zmeny zväčšenia projekcie. Fotoadaptér je rozoberateľný na dve časti, ktoré sa dajú použiť na projekčné fotografovanie cez okulár (jasnejšie objekty - Mesiac a planéty v slnečnej sústave) alebo na fotografovanie v primárnom ohnisku (menej jasné objekty - hviezdokopy, hmloviny). Na tento fotoadaptér sa dajú primontovať aj kvalitné farebné filtre Meade zo série S/4000 sada č.1 alebo sada č.2  pre pozorovanie a fotografovanie detailov povrchu planét, ktoré by inak prakticky viditeľné neboli.
© 2014 LOGITEX, s.r.o. Všetky práva vyhradené. | Ochrana osobných údajov | Právne informácie | Stránky generované publikačným systémom ac.web .